אודות המכללה

מוסדות חינוך חב"ד אשקלון הוקמו בשנת ה'תש"מ 1980 על ידי הרב מנחם ליברמן, שליח הרבי מליובאוויטש לאשקלון. על פי משנתו של הרבי תפקידם של בתי הספר ומוסדות החינוך אינו רק להקנות ידע אלא גם ובעיקר להנחיל ערכים, כשמם מוסדות "חינוך", כדברי הכתוב: ”חנוך לנער…גם כי יזקין לא יסור ממנה.“ (משלי כב, ו) תפקידו של מחנך הוא לגרום שהערכים והחוויות שהתלמיד רוכש בבית הספר יהיו נחלתו וילוו אותו במהלך כל חייו. לאור השקפה זו מתחנכים במוסדות חינוך חב"ד אשקלון למעלה מ 1700 תלמידים ותלמידות כ"י, החל מגיל המעון ועד כתה י"ב במסלולים נפרדים לבנים ולבנות. בהתאם לתפיסה חינוכית זו הוקמה בשנת תשע"ח מכללת חב"ד אשקלון.

מכללת חב"ד אשקלון נוסדה במטרה לאפשר לימוד עיוני עמוק ברמה גבוהה ביהדות וחסידות, המכשירה ומקנה את כל הידע הנצרך לבניית בית בישראל, כולל כל ההלכות הנצרכות לבת ואם בישראל בשילוב לימודי השכלה גבוהה לרכישת מקצוע ותואר יוקרתי המאפשרים להתפרנס בכבוד. באווירה של יראת שמים, חמימות ומשפחתיות.
גישה זו מבוססת על אחד מעקרונות החסידות על פי הפסוק "בכל דרכיך דעהו" (משלי ג', ו') שיש לגלות את האמונה בבורא העולם ועבודת ה' גם כאשר עוסקים בעינייני החולין ובצרכים הארציים.
מכללת חב"ד אשקלון רואה כל בת כשליחה, שתפקידה להאיר את הסביבה, להוות מגדלור ומודל לחיקוי בהקמת משפחה חסידית איכותית ומאירה. באיתנות של מטען ערכים יהודי וחסידי. יחד עם מקצוע – מפרנס ומכובד.

בהתווית תכנית הלימודים ניתן דגש על בחירת קורסים ביהדות שיקנו את כל הידע התורני בהלכה, השקפה וחסידות לחיי היומיום יהודיים ולהנהגת הבית היהודי.
במקביל ללימודי היהדות נבחרו מגוון מגמות איכותיות לרכישת מקצוע ותואר יוקרתי בתחומים המבוקשים ביותר בשוק העבודה ומתאימים לשילוב עם חיי משפחה.
במכללת חב"ד אשקלון גם לימודי המקצוע מתקיימים באווירה משפחתית וחום חסידי.
שילוב מיוחד זה הוא מתכון מעולה להכשרה לקראת בניית בית יהודי!

אנו משגרים לך איחולי הצלחה ומקדמים אותך בברכת ברוכה הבאה לבניית הבית שלך!
צוות ההנהלה